O firmie

2 września 2015

cropped-logo_RR.jpg

              Z dumą zawiadamiamy, iż z dniem 17.08.2015 roku działalność rozpoczęła nowa firma na trójmiejskim rynku, założona przez zespół ratowników i wykładowców akademickich, zajmujących się na co dzień ratownictwem oraz bezpieczeństwem, zarówno pożarowym jak i w środowisku pracy. To ludzie z szeroką wiedzą i doświadczeniem oraz pasją, co przekłada się na wysokie oceny ze strony kontrahentów.

              Naturalnym etapem rozwoju firmy jest poszerzanie asortymentu i zwiększanie atrakcyjności usług: w niedługim czasie ratownikom – trenerom RR udało się uzyskać wsparcie Funduszy Europejskich i zakupić bardzo kosztowne symulatory, zazwyczaj niedostępne dla wielu użytkowników ze względu na barierę finansową. Aby sprostać wysoko ustawionej poprzeczce do zespołu dołączyły kolejne dwie osoby: doświadczony technik, który konstruuje zaprojektowane przez trenerów RR, nigdzie indziej nie występujące, autorskie symulatory oraz projektant – grafik, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, która buduje identyfikację wizualną firmy.

Portfolio

               Kolejnym krokiem było wypracowanie optymalnego podejścia wg wiedzy zdobytej w trakcie kursu technik efektywnego uczenia się: kursanci wyzbywają się zmęczenia „szkolnej ławki” z powodu specyficznego sposobu komunikacji z grupą, tj. uprzejmości, wyważonego poczucia humoru oraz kontrolowanego rozprężenia, a także realistycznych ćwiczeń praktycznych – często głośnych i dynamicznych. Porządna dawka adrenaliny przeżyta w kontrolowanych warunkach pozwoli każdemu kursantowi na skuteczną reakcję podczas zdarzeń na ulicy, gdzie warunki zawsze będą niesprzyjające.

               Zaledwie w ciągu 12 miesięcy działania trenerzy RR przeszkolili ponad 1 200 osób na terenie całego województwa Pomorskiego, uzyskali certyfikat Rzetelnej Firmy, współpracowali z licznymi branżami uzyskując niezmiennie pozytywny wydźwięk oraz wyrobili rzeszę stałych klientów. W ramach współpracy z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień, podczas Kampanii Kieruj bez Procentów, trenerzy RR wzięli udział w profesjonalnej produkcji filmowej, dzięki czemu wiedza RR przekazana w postaci filmu instruktażowego z udzielania pierwszej pomocy trafiła na płytach CD do większości pomorskich szkół, co znacząco wpłynie na poprawę lokalnej świadomości społecznej.

Uspokajamy: to dopiero początek!

 
minionek

„Po odbytym szkoleniu każde spojrzenie na otrzymany certyfikat przypomni państwu przeżyty pod naszą kontrolą trud, doskonałe zgranie zespołu, w którym ratowaliście życie oraz wiedzę wpojoną pracą mięśni i umysłu, a nie tylko długopisu.”

 

mgr  rat. med. Michał Romasz
Właściciel Firmy